تلفن گویا

سانترال ویپ

سانترال ویپ

سانترال ویپ

امروزه یک سیستم سانترال به ‌جای تلفن ثابت یا تلفن همراه، کارکردها و ویژگی ‌های لازم را به کسب‌وکارها ارائه می‌ دهد که منحصر به نیازهای تجاری است. سانترال ویپ نیز شامل توانایی مدیریت تماس‌های ورودی یا خروجی متعدد، ارائه برنامه‌های افزودنی فردی برای کارمندان، متصدیان و ویژگی‌های کلی مدیریت تماس‌های تجاری به شکل اتوماتیک می باشد که مازاد بر الزامات یک تلفن ثابت یا همراه است.

سانترال ویپ یک نوع از انواع مختلف سانترال از کانال های ارتباطی متفاوت است که پروتکل صوتی از طریق اینترنت را مورد استفاده قرار می دهد. سانترال ویپ به طور خاص برای پاسخگویی به نیازهای تجارت مدرن در ارتباط با دنیای خارج طراحی شده اند. و به دلیل ویژگی هایی خود شامل مسیریابی تماس، صف‌بندی تماس، تماس کنفرانسی، قابلیت‌های مهماندار خودکار و نگه‌ داشتن موسیقی، در میان بسیاری از عملکردهای دیگر و همچنین برقراری و گرفتن تماس‌های تلفنی، یک دستگاه منحصر به فرد است.

در واقع سه نوع سانترال، آنالوگ، دیجیتال یا تحت شبکه وجود دارد که یک سانترال دیجیتال از اتصال و پهنای باند اینترنت استفاده می کند و قادر است ویژگی های اضافی و هوشمندتر را با هزینه کم برای تجارت مدرن ارائه دهد که به آن سانترال ویپ می گوییم. سیستم های مختلف به روش های مختلفی کار می کنند که ممکن است از تلفن VoIP یا خطوط دیجیتال ترکیب شده با خطوط آنالوگ استفاده کنند.

با یک سانترال ویپ سنتی یا آنالوگ، خطوط تلفن مسی به سیستم تلفن داخلی متصل می‌ شوند و به جعبه سانترال در دفتر یا سایت تجاری وصل می گردند. سپس جعبه سانترال از سوئیچ ها استفاده می کند تا تماس های دریافتی را به تلفن های داخل محل هدایت کند و آن نیز از طریق سانترال به چندین خط خارجی متصل می شود.

یک سیستم سانترال ویپ از سیگنال های تلفن دیجیتال به جای تلفن ثابت آنالوگ استفاده می کند. و به روز رسانی به تلفن IP به این معنی است که مشاغل می توانند از برخی عملکردهای بصری تر بهره مند شوند. در حالی که سیستم‌های سانترال سنتی فقط تعداد مشخصی پسوند داخلی و خطوط خروجی خارجی دارد.

با سیستم ارتباطات تجاری سانترال ویپ، کاربران می‌ توانند از دسترسی تقریباً نامحدودی از نظر اضافه کردن افزونه‌ها و ترانک‌ها بهره ببرند، که آن را به انتخاب هوشمندانه تری برای کسب‌وکارهایی تبدیل می ‌کند که به دنبال انعطاف ‌پذیری هستند. البته سانترال ویپ دارای قابلیت مقیاس پذیری نیز می باشد که آن را به دستگاهی منحصر به فرد تبدیل می کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط