کارت سانترال

کارت گویا سانترال

کارت گویا سانترال

کارت گویا سانترال

کارت گویا سانترال، قطعه ای کوچک است که بر روی دستگاه سانترال در سیستم های مخابراتی سانترال نصب می گردد و قابلیت تماس گویا را که نوعی منشی تلفنی خودکار می باشد بر روی تمامی تماس های شرکت یا مجموعه مورد نظر اضافه می نماید. قابلیت تماس گویا که با نام دیزا یا DISA نیز شناخته می شود، پیامی ضبط شده است که برای مخاطب پشت تلفن که تماسی را با شرکت برقرار ساخته است، پخش می شود.

این پیام ضبط شده تماس گیرنده یا مشتری یا مخاطب مورد نظر را به داخلی مورد نظر هدایت می کند تا با فشردن کلید یا شماره ای مشخص به داخلی مورد نظر متصل گردد. برخی از انواع دستگاه سانترال به صورت پیش فرض دارای قابلیت تلفن گویا می باشند و نیازی به تهیه کارت ندارند.

دستگاه های سانترال پر ظرفیت به طور معمول قابلیت تماس گویا یا دیزا را بر روی خود دارند. برخی از دستگاه های سانترال نیز این امکان را ندارند و برای بهره بردن از آن باید یک کارت گویا تهیه نموده. با نصب کردن آن کارت بر روی دستگاه سانترال از قابلیت تماس گویا استفاده نمایند.

هر کارت گویا سانترال به طور معمول، یک کانال را برای سیستم سانترال شرکت فراهم می آورد. گاهی سیستم تماس گویا بر روی دستگاه سانترال فعال می باشد ولی برای اضافه کردن به تعداد کانال ها از کارت های دیگری بر روی دستگاه استفاده می گردد. با نصب هر کارت اغلب یک کانال و با هر کانال یک تماس پوشش داده می شود.

به این صورت که به صورت مثال اگر در یک شرکتی از کارت های گویا استفاده شود و 4 کانال ایجاد گردد. چهار تماس پس از برقراری به منشی خودکار وصل می شوند و در صورتی که تماس دیگری به مجموعه صورت بگیرد پشت خط می ماند تا پیغام صوتی برای تماس گیرنده ها پخش شده و به داخلی مورد نظر متصل گردند.

کارت گویا سانترال بسته به مدل و سری دستگاه سانترال متفاوت می باشد و برای هر مدل و سری از دستگاه ها از کارت گویا یا دیزای متفاوتی استفاده می گردد. به طور مثال TE82491 یکی از انواع کارت گویا یا دیزا است که یک کاناله بوده و بر روی دستگاه های TEM824 و TES824 نصب گشته و مورد استفاده قرار می گیرند.
کارت گویا سانترال با قیمت مناسب را می توانید از این مرکز تهیه نمائید. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط